W ramach realizacji projektu Erasmus+ „Młodzi Europejczycy w działaniu – od sportowego trybu życia do pewnego siebie lidera”, realizowanego w ramach akcji KA122-SCH, uczniowie działający w Szkolnym Klubie Erasmus+przygotowali cykl podcastów poświęconych problematyce hejtu oraz mowy nienawiści. Materiały zostały opracowane zgodnie z treściami i rekomendacjami zawartymi na stronach „Fundacji Młode Głowy”, zajmującej się promocją zdrowia psychicznego oraz bezpiecznej i odpowiedzialnej komunikacji.
Podcasty powstały we wszystkich klasach, a następnie zostały zaprezentowane przez uczniów podczas lekcji wychowawczych. Ich celem było zwiększenie świadomości młodzieży na temat skutków hejtu, kształtowanie postaw opartych na empatii i szacunku oraz zachęcanie do reagowania na przemoc słowną – zarówno w środowisku szkolnym, jak i w przestrzeni internetowej.
Poniżej zamieszczamy linki do wybranych podcastów przygotowanych przez uczniów. Wszystkie nagrania zostaną sukcesywnie opublikowane na stronie projektu Erasmus+, gdzie będą dostępne dla całej społeczności szkolnej.
Realizacja podcastów była także okazją do rozwijania kompetencji kluczowych, takich jak umiejętność współpracy, komunikacji oraz krytycznego myślenia, które stanowią istotny element działań podejmowanych w ramach programu Erasmus+.
Projekt „Młodzi Europejczycy w działaniu – od sportowego trybu życia do pewnego siebie lidera” jest realizowany w ramach programu Erasmus+, akcja KA122-SCH, i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Linki do podcastów:
https://www.youtube.com/watch?v=jAp-__w3iC8
https://www.youtube.com/watch?v=4T6jThYKcPU
https://www.youtube.com/watch?v=fcn84Ei-JJk

















