Zaproszenie do udziału w projekcie ERASMUS+

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I i II do udziału w międzynarodowym projekcie Erasmus+ ‘YES’- ‘Young Europeans for Sustainability’- „Młodzi Europejczycy dla Zrównoważonego Rozwoju”. Jest on realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+  akcja 2-Partnerstwa  Strategiczne. Będzie trwał dwa lata, a współpraca obejmie uczniów szkół średnich z Francji, Hiszpanii, Włoch, Estonii i Chorwacji. 

Jego tematyka dotyczy 17 celów zrównoważonego rozwoju, które inspirują uczestników do działania, by zapewnić mieszkańcom planety godne i satysfakcjonujące życie,  wyeliminować ubóstwo i głód oraz chronić ziemię przed pogarszającym się stanem środowiska.

Każda ze szkół partnerskich zajmie się  w związku z tym konkretną problematyką. Zero głodu, dobre zdrowie i jakość życia, klimat- to zagadnienia podejmowane przez naszych uczniów (cele: drugi, trzeci, trzynasty).

W projekcie przewidziane są wizyty uczniów i nauczycieli w każdym kraju partnerskim. Z powodu pandemii nie jest to jednak na razie możliwe, więc przez kilka najbliższych miesięcy spotkania  odbywać się będą w  przestrzeni wirtualnej na platformie eTwinning.

Zainteresowanych zapraszamy do rekrutacji, w wyniku której wyłoniona zostanie trzydziestoosobowa grupa.

Wszelkie pytania prosimy kierować do p. Dominiki Owsiany, p. Mirosławy Pająk oraz p. Stanisława Barcika wyłącznie poprzez e-dziennik.

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.