XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

P1220399W dniach od 3 do 5 czerwca 2016 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie z Czechowic – Dziedzic wraz z opiekunem drużyny- nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa- Tomaszem Mańką wzięli udział w etapie centralnym XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża  w Gdańsku.

 Drużyna w składzie: Michał Wójcik (kapitan), Justyna Olejak, Aneta Zmiertka, Karolina Wydra, Karolina Małys miała do pokonania 16 stacji z różnymi scenariuszami zdarzeń wypadkowych w terenie miejskim, leśnym oraz na plaży morskiej. Na szlaku konieczne było współdziałanie z przedstawicielami straży pożarnej, policji, straży miejskiej, a także z ratownikami WOPR.  Taka rywalizacja trwała blisko 7 godzin. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno hartem ducha jak i sprawnością fizyczną. Organizatorzy imprezy (Pomorski Oddział Okręgowy PCK) podkreślali, że na Wyspie Sobieszewskiej spotkało się 16 najlepszych z najlepszych drużyn w kraju.

W przygotowaniach do zawodów drużynę wspierali ratownicy: pan Mirosław Torbiak z bielskiego PCK oraz pan Henryk Stokłosa z czechowickiego oddziału. Stąd też uczniowie otrzymali w pełni wyposażony plecak ratunkowy. Nie dojechaliby natomiast na północ Polski bez życzliwości Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej, które pokryło koszty przejazdu oraz dzięki uprzejmości Dyrektora oddziału rejonowego bielskiego PCK- pana Marka Mielnika, który towarzyszył im podczas mistrzowskich zmagań.

Naszym młodym ratownikom dziękujemy za reprezentowanie w Gdańsku województwa śląskiego i powiatu bielskiego. Tym razem nie było podium, ale nowe, bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. GRATULUJEMY!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.