Wizyta zagranicznych gości w ramach projektu ERASMUS+

Erasmus+

„ Podróż lepiej mierzy się w nowych przyjaźniach niż w pokonanych milach”

                                                                                               Tim Cahill

 

Z niecierpliwością czekamy na naszych przyjaciół z krajów partnerskich: Włoch, Estonii, Cypru oraz Turcji, którzy od 1 do 7 lutego 2016 r.  będą ponownie gościć w naszym liceum.

To już ostatnie miesiące realizacji projektu „Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności” ,  Program Erasmus+, akcja 2- „Partnerstwa strategiczne”,  w ramach którego bierzemy udział w ministażach zawodowych w różnych zakładach pracy, poznajemy specyfikę wykonywania wybranych zawodów, uczymy się rozpoznawać zawodowe predyspozycje, uczestniczymy w miniseminariach tematycznych, prowadzimy warsztaty językowo-kulturowe oraz  poznajemy obyczaje, tradycję, kulturę naszych partnerskich przyjaciół. Każde spotkanie to czas wielu wrażeń i niezapomnianych emocji. Pragniemy, by  pobyt w Polsce również dla naszych Gości  był pełen  ciekawych zdarzeń i  pozostawił miłe wspomnienia, do których chętnie będą wracać.  

W ramach zajęć projektowych weźmiemy udział w kolejnych ministażach zawodowych. Tym razem zrealizujemy je w Fabryce Fiat- Chrysler Automobiles Poland S.A. w Tychach- w jednym
z najnowocześniejszych koncernów motoryzacyjnych; w Żywieckim Browarze- w jednym z przodujących przedsiębiorstw piwowarskich na świecie oraz w Silverettcie- kompleksie sportowo-gastronomicznym w Szczyrku, gdzie mamy nadzieję na choć troszkę białego szaleństwa. Cały tydzień będzie wypełniony dodatkowymi zajęciami i atrakcjami. 2 lutego o godz. 16.00 w szkolnym klubie organizujemy wieczorek turecki poświęcony w całości tradycjom, kulturze, smakom oraz tańcom tego kraju. Pragniemy okruchy tureckiego ducha i klimatu przybliżyć wszystkim uczestnikom projektu oraz gościom, którzy zechcą ten czas spędzić razem z nami- serdecznie wszystkich zapraszamy!

Chcemy też naszym partnerskim przyjaciołom pokazać  miejsca dla nas historycznie ważne. Odwiedzimy Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu oraz miasto królów polskich, czyli piękny Kraków, a tam m.in. Wawel i Rynek. Czas wspólnego pobytu będzie krótki i nie uda się pokazać wszystkiego, ale mamy nadzieję, że nasza otwartość rozgrzeje serca i sprawi, że Goście zechcą do nas powrócić, a razem docenimy każdą wspólnie przeżytą chwilę.

Realizatorki projektu Erasmus+

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.