Wizyta studyjna – „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

W dniach 17–20 kwietnia nasza uczennica, Zuzanna Janusz, wraz z członkami drużyny województwa śląskiego (Jakubem Saleciakiem z Żywca oraz Mateuszem Smokiem z Zawiercia) i pod opieką Aleksandry Widawskiej uczestniczyła w wizycie studyjnej w Gdańsku, której celem było przygotowanie się do finału konkursu przewidzianego na czerwiec.

Dzień pierwszy (17 kwietnia) – po zakwaterowaniu i kolacji mieliśmy okazję poznać organizatorów oraz wszystkich uczestników z 16 województw.

Dzień drugi i trzeci (18 i 19 kwietnia) to dwa bardzo intensywne dni – warsztaty filmowe, dziennikarskie, z kreatywności oraz wystąpień publicznych. Trzeciego dnia uczestniczyliśmy również w „Nocnym zwiedzaniu Gdańska” – stare miasto, Stocznia Gdańska itp.

Dzień czwarty (20 kwietnia) – ostatni dzień to ponowna wizyta w Stoczni Gdańskiej – sala BHP oraz spotkanie z Prezes Fundacji Centrum Solidarności Danutą Kobzdej. Po spotkaniu wzięliśmy udział w grze terenowej związanej z czasami PRL-u.

Musimy przyznać, że takie spotkania, wyjazdy i edukacja w terenie to super sprawa! Przed nami teraz intensywne przygotowania do finału w Gdyni. Trzymajcie kciuki!

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.