„Wiosna Talentów” i uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursów przedmiotowych.

28 kwietnia w Sali Miejskiego Domu Kultury już dziewiąty raz spotkaliśmy się na „Wiośnie Talentów”. Muzyka, taniec i poezja na scenie w wykonaniu naszych uczniów znowu pokazały ich radość tworzenia, zdolności i zainteresowania, dostarczając mnóstwa estetycznych doznań i pozytywnych emocji. Z ogromną przyjemnością słuchaliśmy m.in. piosenek Marka Grechuty czy tych, w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego („Moja droga”), bo to oznacza, że one się nie starzeją. Cieszy fakt, że młodzi ludzie chcą sięgać po te teksty. Na pewno duża w tym zasługa p. Joanny Czyż-Cieciak i p. Renaty Kotzian, które czuwały nad całością przedsięwzięcia i przygotowywały młodych artystów.

Wspomniane wydarzenie od kilku lat jest też okazją do spotkania z gimnazjalistami- laureatami konkursów przedmiotowych- i ich opiekunami. W niezwykłej atmosferze mogli otrzymać z rąk Dyrektora Jana Bierońskiego nagrody oraz zobaczyć nasze Liceum i pomysły na rozwijanie uczniowskich fascynacji.

W dniach 13 – 17 marca 2017 roku, kiedy odbywały się konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów organizowane pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, naszą szkołę odwiedziło 406 uczniów z 18 gimnazjów. Towarzyszyli im nauczyciele. Na kilka dni zmienił się wtedy rytm szkolnego życia. Codziennie pojawiały się nowe grupy młodych ludzi z zainteresowaniem rozglądających się po korytarzach i rozmawiających ze służącymi im pomocą licealistami. W przygotowanej na ten czas kawiarence mieli zaś okazję spotykać się i wymieniać doświadczenia pedagodzy.
Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się zmagania polonistyczne, w których uczestniczyło 90 uczniów i matematyczne – 68. Język angielski  natomiast przyciągnął 60 gimnazjalistów, 38 rywalizowało w Konkursie Chemicznym, 35 w Konkursie Historycznym, 33 w Konkursie Biologicznym, w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie-31, 29 w Konkursie Fizycznym, a 22 w Konkursie Geograficznym.
Intelektualne rozgrywki polegały na rozwiązywaniu zadań testowych i otwartych, które przygotowali  i oceniali nauczyciele Liceum, pracując w powołanych przez Dyrektora Liceum Komisjach Konkursowych. Wyróżniono 37 osób. Jest wśród nich aż 12 laureatów z Gimnazjum Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Na scenie było więc tłoczno.

Zdobywcom wyróżnionych miejsc serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, rozmowy w miłej atmosferze i zapraszamy za rok. Na konkursy i na „Wiosnę Talentów”!

Agata Chwierut

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.