Wieczorne spotkania z teatrem- próba podsumowania…

Każdy kolejny wyjazd do teatru jest dla jego miłośników chwilą wyjątkową. Na szkolnych korytarzach widać odświętnie ubraną młodzież, odczuwamy atmosferę oczekiwania na coś…

To magia teatru przyciąga młodego widza, pomaga mu przezwyciężyć zmęczenie i trudy podróży do Krakowa, Katowic czy Chorzowa. Przecież te teatralne wycieczki odbywają się po lekcjach lub w sobotnie popołudnia… Tak już od ponad trzydziestu lat…..

Kończymy właśnie kolejny udany sezon spotkań ze sztuką dramatyczną. Przeżywaliśmy rozterki bohaterów w „Błękitnych krewetkach”, „Biesach” czy „Trzech siostrach”, zastanowiły nas niepokoje Boga w „Boże mój!”, dokonaliśmy konfrontacji lektur szkolnych z wizją reżysera w „ Zemście”, „Balladynie”, „ Świętoszku” i „Granicy”. Ponadto wzruszyła nas historia w „ Haroldzie i Maude” i „Sztukmistrza z miasta Lublin”. Wiemy też, że „Nikt nie kocha tak jak tenor”.

W tym roku szkolnym odwiedziliśmy ponownie najważniejsze dla naszej przygody teatralnej miejsca: Kraków, Katowice, Chorzów i Bielsko-B. Przed nami jeszcze „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i „Pensjonat pana Bielańskiego” w Teatrze Polskim w Bielsku-B.

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.