Warsztaty przyrodnicze 1B

DSC_288910 maja 2016 roku klasa 1B w ramach wycieczki klasowej brała udział w warsztatach biologiczno- geograficznych, które miały miejsce na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Licealiści wzbogacali swoją wiedzę ekologiczną w terenie pod czujnym okiem prof. Oimahmada Rahmonova z Katedry Geografii Fizycznej Uniwersytetu Śląskiego.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie spacerowali po skałach wapiennych, podziwiając tamtejszą florę, odwiedzili rynek olsztyński oraz zwiedzili ruiny Zamku Olsztyńskiego znajdujące się na szlaku Orlich Gniazd. W tym samym dniu młodzież zdobyła najwyższy okoliczny szczyt na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – Olsztyński Giewont.

Następnego dnia pierwszoklasiści pojechali do Złotego Potoku, gdzie mieści się rezerwat ,,Parkowe”. Przewodnik oprowadzający grupę opowiedział historię życia Zygmunta Krasińskiego-twórcy epoki romantyzmu, który związany był z tym miejscem.

Wyjazd był niewątpliwą  okazją do spotkania z naturą i podziwiania pięknych, wyżynnych krajobrazów, a także do poszerzania intelektualnych horyzontów, dlatego wszyscy byli z niego zadowoleni.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.