UJ najlepszą uczelnią z Polski w Round University Ranking

W najnowszej edycji międzynarodowego rankingu Round University Ranking (RUR) sklasyfikowano 869 uniwersytetów z 73 krajów. Metodologia uwzględnia 20 wskaźników zgrupowanych w 4 obszarach – kształcenie, badania, umiędzynarodowienie oraz stabilność finansowa.

Wśród pierwszych na liście są uczelnie amerykańskie: Uniwersytet Harvarda, Kalifornijski Instytut Techniczny i Uniwersytet Stanforda. Kolejne miejsca zajmują: Imperial College London, Instytut Karolinska ze Szwecji, Instytut Technologiczny Massachusetts, Uniwersytet Oksfordzki, Politechnika Federalna w Zurychu i Uniwersytet Cambridge. Czołową dziesiątkę zamyka Uniwersytet Columbia.

W RUR 2021 znalazło się także 6 polskich uczelni. Najlepszą z nich okazał się Uniwersytet Jagielloński, który zajął 358. pozycję  i awansował o 34 miejsca w porównaniu do ubiegłorocznej edycji. Tuż za najstarszą polską uczelnią uplasował się Uniwersytet Warszawski (363.).
W zestawieniu ujęto jeszcze: Politechnikę Warszawską (540.), Politechnikę Łódzką (627.), Politechnikę Gdańską (634.) i Uniwersytet Łódzki (653.).

Ta wiedza z pewnością pomoże tegorocznym maturzystom, którzy zastanawiają się nad kolejnymi etapami kształcenia. Może warto zastanowić się nad studiami w Krakowie?

Naszym absolwentom życzymy bardzo dobrze zdanej matury i dobrze wybranych kierunków studiów. 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.