Turniej piłkarski

image011Tuż przed rozpoczęciem wakacji, na Orliku przy naszym LO, odbył się tradycyjny turniej piłkarski, integrujący od kilku lat społeczność szkolną i sympatyków tej dyscypliny sportu z innych placówek oświatowych. W tegorocznych zawodach, zorganizowanych 24.06.2015r. wzięły udział cztery drużyny, które zmierzyły się ze sobą w systemie pucharowym.
W pierwszym półfinale reprezentacja klas pierwszych rozgromiła w stosunku 6:0 przedstawicieli klas drugich i trzecich. O sile drużyny pierwszych finalistów może świadczyć nie tylko czyste konto bramkowe, ale również fakt, że aż pięciu zawodników wpisało się na listę strzelców. Dwie bramki zdobył Marcin Pochopień, a po jednej: Kuba Beck, Daniel Sobik, Wojtek Szostek i Daniel Paszek. W drugim półfinale spotkała się reprezentacja nauczycieli, wzmocniona absolwentami z lat ubiegłych, z drużyną Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach. Mecz, kontrolowany od początku do końca przez tych pierwszych, zakończył się wynikiem 9:4. Dla zwycięzców cztery gole zdobył Bartek Kopeć, po dwa: Rafał Adamczyk i Patryk Filapek, jednego zaśks. Marcin Moskal. Na listę strzelców spośród pokonanych wpisali się natomiast dwukrotnie Mateusz Romańczuk i Paweł Szary. Bardziej zacięty charakter miał mecz o 3. miejsce, w którym po emocjonującej końcówce padł remis 5:5. Ponownie formą strzelecką błysnęli w drużynie Katolickiego Gimnazjum Mateusz Romańczuk i Paweł Szary, zapisując na swym koncie po dwie bramki. Pierwszego gola w turnieju zdobył też słynący do tej pory z doskonałego dryblingu i świetnych asyst Marcin Kłusek. Dla reprezentacji tegorocznych klas drugich i trzecich bramki zdobyli: dwie Patryk Kopeć, po jednej Kuba Szwajca i Mateusz Wójtowicz. Gimnazjaliści pomogli dodatkowo rywalom w ostatecznym remisie golem samobójczym. O trzecim miejscu decydowały więc rzuty karne, w których lepsi okazali się licealiści, wygrywając 4:3.
Licznie zgromadzeni kibice z niecierpliwością czekali na finał, który miał bardzo zaskakujący przebieg. Pierwszoklasiści podeszli do niego z godną podziwu dyscypliną taktyczną, pamiętając przede wszystkim o zabezpieczeniu tyłów. Efektem tego było prowadzenie do przerwy reprezentacji nauczycieli i absolwentów z lat ubiegłych tylko 1:0. Jedynego gola po sporym zamieszaniu w polu karnym zdobył p. Andrzej Szybiak. Warto dodać, że był to dopiero pierwszy przepuszczony strzał znakomicie spisującego się w całym turnieju w bramce debiutantów Radka Kóski. W drugiej połowie, po kolejnych dwóch golach naszego germanisty, dzięki doskonałym asystom Rafała Adamczyka, sprawa zwycięstwa w końcowej klasyfikacji wydawała się być przesądzoną. Jednak pierwszoklasiści zdołali odrobić straty i po bramkach: Marcina Pochopienia, Sebastiana Wiznera oraz Daniela Paszka z rzutu karnego o ostatecznej wygranej znów musiały zadecydować “jedenastki”. Te wykonywali lepiej nauczyciele i absolwenci z lat ubiegłych, zwyciężając 3:2. W ten sposób obronili tytuł sprzed roku.
Gratulujemy triumfatorom oraz zawodnikom, którzy podzielili między sobą koronę króla strzelców. Po cztery gole zdobyli bowiem: Bartek Kopeć, Mateusz Romańczuk i Paweł Szary. Zapraszamy za rok, życząc udanych, również w sensie sportowym, wakacji.

Organizatorzy

Zobacz zdjęcia w Galerii

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.