Święto Liczby PI

14.03.2018r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Liczby π. Inicjatorką i organizatorką przedsięwzięcia była nauczycielka matematyki – Pani Katarzyna Szybiak.

Cała impreza została podzielona na kilka etapów. Zaczęło się od ogłoszenia konkursów.

Przed feriami został ogłoszony konkurs na logo tego święta, oprócz liczby π miała w nim być uwzględniona patronka naszej szkoły – Maria Skłodowska-Curie. Z wielu projektów wybrane zostały te najlepsze, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Mateusz Zimmermann, klasa 3c

II miejsce: Michał Borgieł, klasa 1c

III miejsce: Paulina Wróbel, klasa 2a

 

Następne konkursy dotyczyły plakatów i wierszy, a ich wyniki zostaly ogłoszone 8-go marca i wyglądały w następujący sposób:

PLAKAT:

I miejsce: Paulina Nawalany i Anna Ramenda, klasa 1a

II miejsce: Karolina Balcarek i Paulina Falewska, klasa 2a

III miejsce: Julia Olek i Natalia Marszałek, klasa 1c

 

WIERSZ:

I miejsce: Oliwia Gręda i Oliwia Ogrodzka, klasa 1b

II miejsce: Zuzanna Gwóźdź i Emilia Król, klasa 1c

III miejsce: Patrycja Krulicka, klasa 1a

 

Ostatni konkurs odbył się w samo święto, czyli 14.03 i był to pierwszy Maraton Matematyczny, który został oficjalnie rozpoczęty przez Pana Dyrektora. Odbyło się 6 rund, które trwały po 30 min. Po każdej rundzie odpadało od 4 do 6 osób. Po zaciętej rywalizacji nareszcie wyłonili się zwycięzcy:

I miejsce: Daniel Olek, klasa 3a

II miejsce: Karolina Wydra, klasa 3a

III miejsce: Adam Gola, klasa 1a

Wyróżnienie: Paulina Nawalany, klasa 1a

 

14.03. od rana cztery uczennice z klasy 1B (Oliwia Gręda, Oliwia Ogrodzka, Zuzanna Ślezińska, Angelika Biernat) rozdawały gimnajalistom, którzy przyszli do naszej szkoły na konkurs z języka angielskiego, ulotki o liczbie π oraz naklejkę z wygranym logo.

Następnie, na trzeciej lekcji dziewczyny rozdawały identyczne  ulotki i naklejki wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Dyrekcji dodatkowo zostały  wręczone drobne upominki.

Dwie osoby w tym dniu obchodziły swoje urodziny, o nich organizatorzy także nie zapomnieli i przygotowali im mały prezent. Jeszcze raz składamy serdeczne życzenia: nauczycielowi języka niemieckiego – Panu Andrzejowi Szybiakowi oraz uczennicy klasy 1C – Wiktorii Olek!

Ostatnią rzeczą, która została przedstawiona w dniach 13.-16.03. z okazji tego święta było wyświetlenie w każdej klasie prezentacji o liczbie π, przygotowanej przez Sandrę Wróbel z klasy 1B.

Całe święto było bardzo ciekawie przedstawione i na pewno powtórzymy je w kolejnych latach!

 

Oliwia Gręda, kl. 1B

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.