Sukces w biegach przełajowych!

B17 października bieżącego roku  na stadionie w Zabrzegu odbyły się Powiatowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Średnich.  Żeńska reprezentacja naszego Liceum wypadła bardzo dobrze, ustępując tylko nieosiągalnym kondycyjnie zawodniczkom ze Szczyrku i zdobywając tym samym II miejsce, które zagwarantowało im awans do rozgrywek rejonowych.

Na ten sukces zapracowały: Natalia Krętosz, Justyna Płachno, Wioletta Budniok, Paulina Kozioł, Anna Dzida, Ewelina Kwaśny.

Kolejny etap zawodów odbył się 22 października również na zabrzeskim stadionie. Wysoki poziom, ranga etapu i sportowe nadzieje nie ułatwiały z pewnością zadania. Zawodniczki były bardzo zestresowane i nie wierzyły w swoje możliwości wobec tak doświadczonych drużyn z rejonu. Wiara zespołu odbudowała się jednak po świetnym starcie Natalii Krętosz, która wyprowadziła LO na drugą pozycję. Pojawiła się duża szansa na dobry wynik, przewaga nad bielskimi szkołami rosła. Na mecie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego etapu. Tylko drużyna ze Szczyrku była przed czechowickim Liceum. Warto podkreślić, że czas uzyskany w zawodach rejonowych był lepszy o ponad minutę od tego, który udało się osiągnąć w powiecie. Świadczy to niewątpliwie o coraz lepszej formie zawodniczek.
Wśród nich tym razem znalazły się: Natalia Krętosz, Justyna Płachno, Anna Dzida, Ewelina Kwaśny, Justyna Surowiecka, Paulina Kozioł.

Cała drużyna dziękuje pani Bożenie Cwetler, która dodawała otuchy i do końca wierzyła, że można podołać tak wymagającemu zadaniu, jakim jest bieg w etapie rejonowym.

Justyna Płachno, klasa 3b

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.