Śląski Festiwal Nauki

W piątek, 1 grudnia 2017 roku, klasy 2A i 1B wyjechały na Festiwal Nauki do Katowic. Na Uniwersytecie Śląskim zaproponowano poznawanie nauki w przystępny i zrozumiały sposób. Główną salę podzielono na 8 stref : sportu, nauk humanistyczno- społecznych, sztuki, nauk przyrodniczych, medycznych, technicznych, ścisłych oraz strefę off science, w których każdy mógł znaleźć coś, co go interesuje. Na szczególną uwagę zasługiwały garażowe wynalazki prezentowane przez ich twórców na miejscu tłumaczących zasady działania i prawa nimi rządzące. Obok strefy sportu (proponującej ruch, oczywiście) odbywały się występy zespołów muzycznych. W audytorium natomiast prowadzono wykłady, którym nie brakowało pomysłowości. Omawiając problem obrony przed bakteriami, wykorzystano na przykład motyw muzyczny z filmu “Star Wars”. Wśród licznych atrakcji można było znaleźć także chwilę na odpoczynek, zamówienie kawy lub herbaty i smacznego ciasta.
Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i informacji, m.in. o tym, że w niszczejącej wieży ciśnień Silesia powstanie papugarnia.
Warto również dodać, że była to niewątpliwie okazja do zapomnienia o rutynie siedzenia w sali lekcyjnej i możliwość poznawania świata nauki w zupełnie innej formie.

Paulina Wróbel klasa 2A

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.