Nowe obiekty sportowe dla naszego liceum.

DSC_0393W tym roku szkolnym do kompleksu sportowego ORLIK dołączyły nowe obiekty, na których nasi uczniowie mogą realizować program z wychowania fizycznego. 

Należą do nich:

  • czterotorowa bieżnia tartanowa od długości 80 m
  • pełnowymiarowa skocznia do skoku w dal z rozbiegiem tartanowym
  • rzutnia do pchnięcia kulą

Od wiosny tego roku nasi uczniowie mogli już korzystać z tych obiektów ale w dniu 2 czerwca dokonaliśmy ich uroczystego otwarcia. Na uroczystość tą przybyli zaproszeni goście ze Starostą Powiatu Bielskiego  Andrzejem Płonką na czele oraz osoby, bez pomocy których obiekty te by nie powstały tj. członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za oświatę Stanisław Pięta, prowadząca nadzór budowlany nad inwestycjami Iwona Horzewska-Gac i  reprezentująca radnych powiatowych przewodnicząca komisji oświaty Barbara Adamska.

Najliczniejszą  grupą zaproszonych na tą uroczystość gości byli gimnazjaliści wraz z opiekunami, gdyż zaplanowano z tej okazji dla nich zawody sportowe w sześcioboju gimnazjalnym. Po okazjonalnych przemówieniach Dyrektora naszego Liceum i Starosty swój talent muzyczny pokazała uczennica klasy 2a  Justyna Surowiecka, prezentując  w sposób bardzo emocjonalny przygotowane przez siebie utwory.

Po tych uroczystościach zespoły z gimnazjów przystąpiły do sportowych zmagań. Kapryśna aura w tym dniu zmniejszyła nieco ilość rozgrywanych konkurencji sportowych. Po ich podsumowaniu wyłoniliśmy zwycięzców:

  1. m-ce: Gimnazjum z Zabrzega
  2. m-ce: Gimnazjum z Ligoty
  3. m-ce: Gimnazjum nr 1 z Czechowic

Na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie i wręczenie okolicznościowych dyplomów oraz pucharu dla zwycięzcy.

Dla gimnazjalistów była to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji ale i do zapoznania się ze stojącą na nieprzeciętnym poziomie bazą sportową, co być może przekona ich do dalszego kształcenia w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy  nauczycielom wychowania fizycznego z GP 1, GP 2, GP 3, Gimnazjum z Ligoty, Gimnazjum  z  Zabrzega oraz Katolickiego Gimnazjum  za przyjęcie zaproszenia i tak liczne stawienie się na uroczystości.

Organizatorzy.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.