Mistrzostwo województwa dla naszej drużyny

PCK223 kwietnia 2016 roku drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie z Czechowic-Dziedzic prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa- Tomasza Mańkę- wzięła udział w XXIV Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Bielsku-Białej. Konkurencja była duża, bo wśród ośmiu grup znaleźli się reprezentanci Bielska-Białej, a nawet Żywca. Jednak  grupa w składzie: Michał Wójcik (kapitan), Justyna Olejak, Weronika Pietrzyk, Aneta Zmiertka i Karolina Wydra znaczną różnicą punktów pokonała innych uczestników zawodów. Świetnie dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami, a dotyczyły one  poruszania się z mapką po mieście w wyznaczonym rejonie i podchodzenia do stacji, gdzie pozorowane były różnego rodzaju zdarzenia wypadkowe z udziałem poszkodowanych. Musieli wykazywać się wiedzą, kompetencją, opanowaniem, znajomością sztuki udzielenia pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach, gdy potrzebuje jej więcej osób w jednym czasie. W nagrodę, jako mistrz rejonu, otrzymali dwa złote puchary. Dodatkowo wyróżniona i honorowana została Justyna Olejak za perfekcyjnie wykonaną resuscytację.

Złota drużyna awansowała tym samym do zawodów okręgowych, które odbyły się 21 maja 2016 roku w Katowicach. W niezmienionym  składzie pod opieką Małgorzaty Buczek– nauczycielki biologii- zmierzyli się z 9 innymi zespołami, zajęli również pierwsze miejsce, zostając mistrzami województwa śląskiego. Zapewniło to  reprezentacji naszej szkoły udział w  Mistrzostwach Polski w Drużynowym Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które odbędą się na początku czerwca w Gdańsku.  

Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu. Dziękujemy również ratownikom Polskiego Czerwonego Krzyża za wsparcie  uczniów w przygotowaniach do zawodów.

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.