Konkursy dla gimnazjalistów – podsumowanie

W dniach 12 – 16 marca 2018 roku w naszej szkole odbywały się konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów organizowane pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej.

Wzięło w nich udział 396 uczniów z 18 gimnazjów. Towarzyszyli im nauczyciele.

Na kilka dni zmienił się wtedy rytm szkolnego życia. Codziennie pojawiały się nowe grupy młodych ludzi z zainteresowaniem rozglądających się po naszych korytarzach i rozmawiających ze służącymi im pomocą licealistami. W przygotowanej na ten czas kawiarence mieli zaś okazję spotykać się i wymieniać doświadczenia pedagodzy.

Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się zmagania polonistyczne, w których uczestniczyło 83 uczniów i matematyczne – 79. Język angielski  natomiast przyciągnął 43 gimnazjalistów, 39 rywalizowało w Konkursie Chemicznym, 26 w Konkursie Historycznym, 36 w Konkursie Biologicznym, w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie – 35, 23  w Konkursie Fizycznym, a 32 w Konkursie Geograficznym.
Intelektualne rozgrywki polegały na rozwiązywaniu zadań testowych i otwartych, które przygotowali i oceniali nauczyciele Liceum, pracując w powołanych przez Dyrektora  Liceum Komisjach Konkursowych. Wyróżniono 28 osób. Jest wśród nich aż 9 gimnazjalistów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach.

Wyniki Konkursów są dostępne w odpowiedniej zakładce na naszej stronie www.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, rozmowy w miłej atmosferze i zapraszamy za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.