Dzień Seminaryjny- podsumowanie

W piątek, 7 grudnia 2018, w naszej szkole odbył się kolejny już Dzień Seminaryjny.
Jego wyjątkowy charakter polegał na tym, że miał miejsce w jubileuszowym dla naszego liceum roku- siedemdziesięciolecia istnienia. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz gośćmi
mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów.
Pierwszy z nich poprowadził absolwent naszej szkoły, sędzia sądu w Tarnowie, pan Piotr Wicherek. Dotyczył prawa II Rzeczypospolitej. Dzięki tej wypowiedzi wzbogaciliśmy swoją wiedzę o podstawowych aktach prawnych rodzącej się niepodległej Polski. Naszą szczególną ciekawość wzbudził fragment dotyczący małżeństw zawieranych przez mieszkańców różnych zaborów. Jak się okazało, nie była to sprawa łatwa. Wymagała cierpliwości i determinacji.

Kolejny wykład prowadził alpinista, pan Artur Małek, który bardzo ciekawie opowiadał o ostatniej zimowej wyprawie na K2- o kulisach przygotowań i dramatycznym przebiegu. Piękne zdjęcia i krótkie filmiki pokazały piękno i grozę gór. Po zakończeniu prezentacji każdy uczeń mógł przymierzyć strój alpinisty oraz przyjrzeć się górskiemu, niezbędnemu wyposażeniu alpinisty.

Akcentem patriotycznym zakończyliśmy Dzień Seminaryjny. Była to krótka refleksja na temat niepodległości i wolności inspirowana myślami ks. J. Tischnera. Niewątpliwym walorem tej części
były pięknie wykonane piosenki o charakterze patriotycznym. Ważnym dopełnieniem całości okazało się podsumowanie konkursu historycznego oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Wszystkim imprezom towarzyszyły dobre humory słuchaczy.

Natalia Faruga, kl. 2c

 

Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w galerii.

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.