2B w Krakowie

IMG_0222Dnia 6 października 2015 roku uczniowie klasy 2B udali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym jej etapem była wizyta w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Tam, prowadzeni przez niezwykle życzliwego, ale i kompetentnego przewodnika, poznaliśmy historię klasztoru oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda zwykłe życie mnichów współczesnych. Zabudowania klasztorne były doskonałą okazją , aby przypomnieć sobie podstawowe informacje z zakresu historii sztuki – style architektoniczne , typy kolumn itp. Poznanie życia i reguły św. Benedykta wzbogaciło naszą znajomość  historii kultury Europy. Urokliwe położenie klasztoru,  z którego murów widać wijącą się u podnóża  Wisłę , sprawiło, że nie tylko uczyliśmy się w tym miejscu , ale także wypoczywaliśmy.

Następnie przejechaliśmy autokarem do centrum Krakowa. Spacer spod Wawelu do Rynku umożliwił nam odświeżenie wiedzy o podstawowych zabytkach Krakowa.  Słoneczna pogoda sprawiła, że Kraków był urokliwy  i przyjazny turystom.

Kolejnym naszym celem był udział w wykładzie z zakresu kriogeniki na Wydziale  Chemii UJ. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób osiąga się bardzo niskie temperatury, jak skrapla się gazy  i jakie ogromne mają one zastosowania.  Po wysłuchaniu, zgromadzeni uczniowie obejrzeli serię ciekawych  doświadczeń,   głównie z zastosowaniem ciekłego powietrza i azotu. Pokaz zakończył niezwykle efektowny wybuch  mieszaniny piorunującej.

Po całym dniu wrażeń wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi  wrócili do Czechowic – Dziedzic .

 2B z opiekunami

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.