15 grudnia w naszej szkole

15 grudnia 2017 r. obchodziliśmy urodziny naszej Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie, czyli Święto Szkoły połączone tym razem z Dniem Seminaryjnym.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8:00 mszą świętą w kościele na Lesisku. Dalsza część miała już miejsce w nowej auli. W bardzo estetycznym, nowoczesnym wnętrzu drugoklasiści dzielili się swoimi artystycznymi talentami, a klasy pierwsze składały ślubowanie. Była to także okazja do nagrodzenia laureatów konkursów związanych z Patronką i obejrzenia ich prezentacji o życiu Marii Skłodowskiej –Curie.

Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu dr. Arkadiusza Ryfy na temat „Płynów nienewtonowskich, czyli zabawy z mechaniką płynów”. W niezwykle przystępny i interesujący sposób pokazano nam, ile radości może dać skrobia ziemniaczana, woda i odrobina spożywczego barwnika; jak można bawić się dzięki nauce i jakie to jest fascynujące.

Ostatni punkt świątecznego programu tradycyjnie dotyczył wykładów prowadzonych już w wyznaczonych salach głównie przez absolwentów Liceum. Uczniom zaproponowano różnorodną tematykę: od mitologii Żabiego Kraju, przez prawo, historię, zdrowie, zagadnienia przyrodnicze, opowieści alpinisty o zdobywaniu kolejnych szczytów, po pracę w telewizji i czarne dziury.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i żałować tylko, że o wszystkim posłuchać się nie da. Spotkanie z absolwentami szkoły i poznanie ich zawodowej drogi lub pasji z pewnością budziło szacunek i inspirowało.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

Wojciech Sobik, klasa 3b

 

Polub nas na:

Komentowanie jest wyłączone.